Zkušenosti

Svou první zkušenost s pravým čajem v konvičce jsem měl v čajovně pod Pražským Hradem, kdy si dodnes pamatuji, že to byl hřebíčkový a neuvěřitelně mě v podzimní plískanici zahřál a povzbudil. Do čajovny jsem ale začal nejvíc chodit na vojně v posledním čtvrtletí roku 2000 v Žatci. Bylo to příjemnější než se chodit opíjet a taky levnější.

Pak jsem do toho skočil rovnýma nohama a hned od 1. února 2001 jsem otevíral čajovnu Kačka na Březenecké v Chomutově, na rampě. Obrázky z naskenovaných negativů jsou jediné, které se z té doby dochovaly. Největší záhadou pro mě dodnes je, jak jsem to dokázal zrealizovat jen za pomoci své první manželky během jednoho měsíce. 

Tenkrát jsem kromě čaje nabízel i několik druhů plantážní kávy a všelijaké čajové nápoje i s drobným občerstvením. Nakonec to nebylo na tomhle místě na sídlišti samozřejmě zrovná výnosné podnikání a popár měsících krátký sen o čajovně tak skončil.

Láska k čaji mě ale neopustila, a zbylo mi ho dost, abych několik let mohl popíjet a poznávat charakter jednotlivých čajů do hloubky. Vždy jsem měl u sebe doma alespoň šest až sedm druhů a pil ho téměř denně.

Před pár lety jsem si řekl, že to chce nějak oživit a hlavně změnit hektický a na kariéru zaměřený životní styl a začala vznikat tato naše zatím virtuální Čajovna Vážka.

X