Pití čaje

Každému novému zájemci o sypané čaje přijde jako nejobtížnější samotná příprava čaje. A přitom je příprava nakonec velmi jednoduchá.

V této části stránek se dozvíte, jak čaje připravit správně a jak v tom zdaleka nehledat takovou vědu. Jde o to dodržet pár zásad a samotné variace chutí  a síly čaje už jsou potom na vás samotných.

Uvidíte, že si oblíbíte postupně různé způsoby pro různé čaje, ale pro začátek se obejdete s velmi jednoduchými pravidly.

Postupně se zde objeví také videonávody nebo tipy k přípravě některých výjimečných čajů a podělit se tak o zážitek s čaji takříkajíc z první ruky.

listradky1

Základní návody na všechny druhy čaje v naší nabídce naleznete na stránce 

Příprava čaje

Naučíte se připravit čaj nejjednodušším způsobem 

S čajovým filtrem

A v tomto foto-postupu se dozvíte, jak si užít jednoduše čaje 

Na víc nálevů

Naši kolekci sypaných čajů jsme vybírali dlouho a tak, abychom o každém čaji mohli říct, že je výborný a aby se symbol Vážky stal díky tomu časem symbolem kvalitních sypaných čajů. Věříme, že díky tomu je naše nabídka pestrá a dostatečně zajímavá. 

Doufáme, že pro některé naše nové zákazníky se hrnek černého čaje ráno stane vítanou alternativou k několika šálkům ve spěchu vypité kávy, protože povzbudí mnohem lépe a na delší čas a přitom jsou jeho účinky pro tělo příjemnější.

Jiným zpestří den, když si místo další minerální vody udělají v práci konvičku výborného zeleného, ovocného nebo ovoněného čaje, který zároveň zažene chuť na sladké a výborně chutná i na druhý den studený

Pro ty, kteří proniknou hlouběji do tajů plantážního čaje se vychutnání si konvičky čaje stane neodmyslitelným večerním rituálem, kdy si užijí v klidu malou konvičku zeleného nebo bílého čaje a budou zkoušet různou sílu a čas louhování a znovu a znovu se těšit z až alchymistického objevování té nejlepší možné přípravy. 

A najdou se i tací, kteří mají rádi, když se nechá síla čajů projevit naplno, a přichystají si na odpolední povzbuzení a nebo před dlouhou probdělou nocí některý z černých čajů a užijí si jejich intenzivní plnou chuť, trnutí na jazyku a ten hřejivý intenzivní pocit v těle, který výtečný a silný čaj umí vyvolat. 

X